Aktualności

  • Home
  • /
  • Podsumowanie Lech Cup 2016

Podsumowanie Lech Cup 2016

31 Aug, 2017 / 0

Trzynasta edycja międzynarodowego turnieju “Lech Cup” przechodzi do historii.

Do grona zaproszonych drużyn, załapały się następujące zespoły:

Chelsea FC
FC Basel
Manchester City FC
BSC Hertha
RSC Anderlecht
FC Bayern
AC Sparta Praga.

Stawkę dopełnił gospodarz- KKS Lech Poznań.

Pierwszy dzień rozgrywek, w nowej formule, w której zespoły rywalizują na zasadzie meczy “każdy z każdym” będąc sklasyfikowani w tabeli ligowej (w poprzednich latach – losowanie i podział na grupy) dał wiele emocji, jak i był dobrą bazą dla zespołów do poznania stylu gry rywali.
Uwagę widzów, musiał szczególnie przykuć duet graczy z RSC Anderlecht – braci Agyei. To właśnie ten zespół, posiadał w swoim zespole największe indywidualności, demolując kolejnych rywali pierwszego dnia rozgrywek.

Jednak zaznaczyć trzeba, że pozostałe zespoły także oferowały wysoki poziom gier, wplatając finezyjne zagrania i precyzyjne akcje zespołowe zakończone dużą ilością bramek.

Do grupy mistrzowskiej, trafiły FC Bayern, RSC Anderlecht, Manchester City, BSC Hertha. Grupę Ligi Europy uzupełniły Chelsea FC, KKS Lech Poznań, FC Basel oraz AC Sparta Praga.

Drugi dzień, to mecze pełne niespodzianek. Faworyzowany Anderlecht uległ w finale niezawodnej maszynie z Monachium, multi czempion z Berlina – Hertha, pokonana została przez zespół Manchesteru City.
Drużyna gospodarzy, po wygranej serii rzutów karnych z Chelsea FC, zakończyła rozgrywki na siódmej lokacie.