O Konferencji

  • Home
  • /
  • O Konferencji

O konferencji

Lech Conference obala mity

Przyszłość polskiej piłki zależy od umiejętnego szkolenia młodzieży.Talent nie rodzi się samoistnie, lecz dojrzewa w zależności od odpowiednich bodźców dostarczanych przez środowisko, w którym dorasta. Decydującą rolę odgrywa trener, który nie tylko musi posiąść wiedzę merytoryczną, lecz musi być osobowością, która wyzwoli potencjał drzemiący w każdym z zawodników.

Lech Conference łączy teorię z praktyką

Wbrew obiegowej opinii polscy trenerzy chcą pracować, zdobywać wiedzę i osiągać sukcesy. Rzadko jednak mają okazję uczyć się od najlepszych. Lech Conference daje im możliwość wzbogacenia swojego warsztatu o najnowsze metody trenerskie najbardziej uznanych akademii piłkarskich na świecie. Prelegenci przedstawiają światowe trendy szkolenia w teorii, ale przede wszystkim w praktyce, dając w ten sposób możliwość porównania różnych metod i filozofii nauczania gry w piłkę nożną.

Lech Conference poszerza horyzonty

Piłka nożna to nie tylko najbardziej popularny sport na świecie. To przestrzeń, w której zbiegają się fascynujące dokonania różnych dziedzin naukowych, takich jak medycyna, psychologia, fizjologia, biomechanika, neurobiologia, dietetyka. Dobry trener musi być nie tylko dobrym fachowcem od techniki i taktyki, ale przede wszystkim dobrym pedagogiem i menedżerem osobą, która umie zarządzać sobą; talentami, z którymi pracuje;emocjami, które są wszechobecne; a także czasem, którego zawsze za mało.

Nie uda nam się zgłębić wszystkich fascynujących nas tematów i na pewno nie sprzedamy recepty na sukces. Jesteśmy jednak przekonani, że zdołamy zainspirować, pobudzić świadomość i poszerzyć horyzonty uczestników naszych konferencji.

Lech Conference szansą na zmianę

Chcemy przyczynić się do profesjonalizacji piłki nożnej w Polsce. Chcemy wyznaczać trendy i narzucać najwyższe standardy pracy szkoleniowej z młodzieżą. Polska piłka może dołączyć do czołówki europejskiej! Dzisiaj na Lech Conference przyjeżdża ponad 1000 trenerów z całej Polski. Jutro będzie to ważna platforma wymiany najlepszych praktyk dla trenerów z Europy Środkowo-Wschodniej.