Lech Poznań

Kontakt

Tomasz Wałdoch prelegentem na Lech Conference

16.10.2015 Lech Poznań

Tomasz Wałdoch prelegentem na Lech Conference

Za niespełna dwa miesiące do poznańskiej Areny zjadą nie tylko najlepsze juniorskie zespoły Europy w kategorii U-12, ale i żądni wiedzy młodzi trenerzy. W czasie Lech Conference szkoleniowcy będą chłonąć wiedzę przekazywaną przez liderów piłkarskiego szkolenia, wśród których znajdzie się wybitny reprezentant Polski, od wielu lat pracujący w Akademii Schalke 04, Tomasz Wałdoch.

44-letni były obrońca w trakcie kariery zawodniczej zbierał doświadczenie w Niemczech grając przez ponad dekadę w VfL Bochum oraz Schalke 04. 220 razy wystąpił w jednej z najlepszych lig świata, a po zakończeniu kariery pozostał za zachodnią granicą poświęcając się pracy szkoleniowej. Czuwał nad rozwojem wychowanków , z których słynie Schalke 04, pracując z kolejnymi rocznikami w Akademii klubu z Gelsenkirchen. W międzyczasie poszerzał swą wiedzę, czego efektem ukończenie w 2010 roku znanej szkoły trenerskiej Hennel-Weisweiler-Akademie w Kolonii i zdobycie licencji trenerskiej najwyższego szczebla UEFA PRO. Obecnie Wałdoch jest koordynatorem programu treningów uzupełniających dla zawodników Akademii w szkole, do której uczęszczają.

Podczas Lech Conference szkoleniowiec podzieli się swoją wiedzą zdobytą przez blisko 10 lat pracy w Gelsenkirchen prezentując wykład Charakterystyka okresu rozwoju zawodnika pomiędzy wiekiem juniora a wiekiem seniora oraz związane z nim trudności. Prelekcja oparta będzie na doświadczeniach z czasów kariery piłkarskiej oraz prowadzenia grup młodzieżowych U-17 i U-23 Schalke 04 Gelsenkirchen.

Zobacz także